عکاسی صنعتی مبلمان و چالش های پیش رو !

نکاتی چند در عکاسی صنعتی از مبلمان که میتواند کمک کننده باشد :

1 – صحنه را در عکاسی از مبل ها چیدمانی درست کنید تا مبلمان خود را نشان دهند

mobl (16)

مثلا در عکس گرفته شده از مبلمان یاشیل توسط محمد محقق تبار در عکس بالا ، سعی بر آن شده تا چیدمان صحنه به چیدمان راحتی ها در خانه نزدیک بوده و حسی صمیمی و نزدیک داشته باشد از طرفی با قرار دادن گلدان در قسمت گوشه سمت چپ کادر خالی بودن فضا تا حدودی گرفته شده است . نورپردازی نقشی مهم در نشان دادن نقش و طرح پارچه ایفا میکند بنابراین سعی بر آن داشته باشید تا نور های شما تلفیقی از نورهای زمخت و نرم باشد تا هم نقش پارچه به چشم آید و هم طرح مبلمان .

2 : با نورپردازی به مبلمان هویت ببخشید

mobl (8)

همانطور که مشاهده میکنید در عکس بالا با استفاده از یک تک نور و یک نور پر کننده سعی بر آن شده تا حالتی دراماتیک در صحنه ایجاد شده و مبل در عکس شخصیتی خاص به خود بگیرد .

3 : در عکاسی صنعتی مبلمان از نماهای نزدیک استفاده کنید

mobl (21)

نماهای نزدیک میتواند جزییات پارچه مبل و حتی طرح مبل را به خوبی نشان دهد و همچنین تنوعی زیاد را در عکسها ایجاد نمایید . البته از نورپردازی نیز نباید غافل شد .

4 : نظر کارفرما را تا جایی که امکان دارد در عکاسی لحاظ کنید

mobl (18)

هر چقدر هم که شما در کارتان حرفه ای باشید و تسط زیادی روی عکاسی داشته باشید باز هم این کارفرماست که با مشتریان خود در تماس است و از سلایق آنها با خبر است بنابراین سعی کنید تا جایی که از نگاه حرفه ای لطمه ای به عکس وارد نمیشود نظر کارفرما را در عکس لحاظ نمایید .

عکس ها : عکاسی مبلمان مبمان یاشیل / بازار مبل ایران / عکاس : محمد محقق تبار

توییتر
گوگل +
WhatsApp

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *